Uroda

Pielęgnacja krok po kroku.

Często pewnie zastanawiasz się jak to jest, że gwiazdy, bądź modelki mają nieskazitelnie piękną cerę. Pewnie sądzisz, że to kwestia bogactwa, bo mogą kupić sobie najlepsze kremy i inne produkty pielęgnacyjne. Mogę cię pocieszyć, ponieważ nie jest to prawda. O wyglądu i kondycję naszej cery mają wpływ geny, czynniki zewnętrzne, styl życia i to jak o nią zadbamy. Na większość z nich mamy wpływ. A więc jak postępować z cerą aby była zdrowa i piękna?

 

KROK PIERWSZY OCZYSZCZANIE.                                                                                                           Jest to chyba najważniejszy krok w całej pielęgnacji. Nie wystarczy przemyć twarzy wodą (zwłaszcza gdy mamy na niej jeszcze make-up), pierwszym krokiem powinno być zmycie makijażu i całego kurzu, który nagromadził nam się podczas całego dnia na twarzy. Możemy do tego użyć: płynu micelarnego, mleczka, olejki myjące do zmywania makijażu ( te dostępne są na stronach z koreańskimi produktami) lub chusteczek oczyszczających.Unknown-9

Przykładowe produkty:

Następną rzecz, którą powinniśmy zrobić po zmyciu makijażu jest umycie twarzy żelem do mycia twarzy. Jest ich multum. Są podzielone na typy cer, także mamy ogromny wybór, możemy testować i próbować bez liku.

Unknown-8

Przykładowe produkty:

 

KROK DRUGI PEELINGI I MASECZKI.                                                                                                 Kolejnym ważnym krokiem w naszej pięlęgnacji są peelingi. Stosujemy je 2-3 razy w tygodniu lub codziennie na wieczór. W drogeriach również możemy znaleść wiele wariantów tych kosmetyków. Peeling ma na celu usunąć martwy naskórek i sebum, które w nadmiarze powoduje pojawianie się niedoskonałości na twarzy.

Przykładowe produkty:

Inną rolę maja maseczki. Je używamy 1-2 razy w tygodniu. Szczególnie polecam te w płachcie są genialne jeżeli chodzi o działanie i łatwo się je zmywa (po prostu ściągamy je). Jest wiele rodzajów maseczek, wybieramy taki, który aktualnie potrzebujemy.

Unknown-7

KROK TRZECI TONIZACJA I NAWILŻENIE.                                                                                       Kolejny ważny krok w naszej pielęgnacji. Wiem, że wiele z nas zapomina o tonizacji i pomija ten krok ale błagam nie róbcie tego już nigdy, ponieważ jest to potrzebne dla naszej cery, gdyż tonik przywraca naturalne pH naszej skórze i pomaga wchłonąć kremy, które nakładamy później. Także jeżeli jeszcze nie używałaś tonika, to powinnaś zacząć.

Na koniec nakładamy krem. Powinnyśmy dobrać odpowiedni krem dla potrzeb swojej skóry lub pory dnia. Ja najczęściej w na noc nakładam krem o cięższej konsystencji, a rano lekki, nadający się pod makijaż.

 

Mam nadzieje, że pomogłam tym wpisem i dajcie znać jak wy dotąd pielęgnowałyście swoją cerę.

Do następnego. 🙂

Natalia….

 

Follow me:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Kontakt
Pinterest
Pinterest
Zapraszam