Lifestyle,  Uroda

Masaż Gua Sha – co to jest?

Co to jest Gua sha?

Gua sha –to płaska jadeitowa płytka stosowana do masażu twarzy i szyi. Podczas gdy masażer przede wszystkim odpowiada za przywrócenie skórze dobrego ukrwienia i usuwa opuchliznę, gua sha stosowana regularnie pozwala dodatkowo na dłużej zachować młodość skóry ze względu na swoje działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe, ale i nie tylko. Ja swój kamień zamówiłam na stronie Crystalowe ( i nie nie jest to żadna reklama), a oni mają w swojej ofercie wiele wariantów tego cudownego kamienia. Możemy znaleźć coś na trądzik, zmarszczki lub uspokajające i wiele innych. 🙂

Dobrze wiecie już mniej więcej co to jest, a teraz pytanie jak tego używać? 
Gua odznacza pocieranie, a sha to nic innego, jak czerwona wysypka, czyli już sama nazwa zdradza, czego możemy się spodziewać – ta bowiem pojawia się w skutek uwalniania ciepła spowodowanego pocieraniem właśnie. 
Masaż gua sha nie jest trudny, ale wymaga cierpliwości i poświęcenia sobie chwili czasu. Można wykonać go po nałożeniu kremu albo olejku, a także po nałożeniu maski w płachcie – ten ostatni sposób da najlepsze efekty i według mnie jest najlepszy.
 

Masaż najlepiej zacząć od szyi przesuwając się aż do lini żuchwy. Następnie masujemy policzki – zaczynamy tuż przy linii nosa i przesuwamy płytkę ustawioną do skóry pod kątem 90 stopni, ruchem ku górze, aż do samego ucha. Dalej czas na okolice oczu. Następnie masujemy czoło – tutaj postępujemy tak samo, jak w przypadku policzków, czyli od środka w bok i tak samo z drugiej strony.Masaż kończymy pionowym gestem – zaczynamy tuż pod nosem i prowadzimy gua sha wzdłuż jego linii dalej przez całe czoło i kończymy u nasady włosów.
Ważne: każde pociągnięcie płytką powtarzamy 10 razy

 

 

 

A wy słyszałyście o tym masażu?  Co sądzicie o nim?                                       Napiszcie w komentarzach. 🙂
 
Do następnego. 🙂

 

Natalia…
Follow me:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Kontakt
Pinterest
Pinterest
Zapraszam