Lifestyle,  Moda

Jak zorganizować szafę? – 6 porad.

Bądźmy szczere, niezależnie od ilości ubrań, zawsze będziemy powtarzać, że i tak nic nie mamy. Jednak są pewne triki, dzięki którym możemy jakoś zaradzić naszem problemowi. Wyobraź sobie, że nareszcie wiesz co masz w szafie i nic ci w niej nie brakuje. Tak, jest to trudne do wyobrażenia, ale nie niemożliwe.

Zacznij od wielkiego sprzątania w szafie.

Chodzi o to, aby opróżnić całą szafę i podzielić wszystkie wywalone rzeczy na te, w których będziesz chodzić i te, które możesz sprzedać lub wywalić.

Pozbądź się starych lub niechcianych rzeczy.

Pora przystąpić do działania. Po tym jak posegregowałaś swoje ciuchy należy wywalić te niepotrzebne. Nie powinnaś się nad nimi rozczulać, gdyż w większości zajmowały one tylko w twojej szafie niepotrzebne miejsce.

Sprzedaj je.

Obecnie mamy wiele stron i aplikacji, w których możesz wystawić swoje rzeczy na sprzedaż. Nawet jeżeli tobie dany ciuch się nie podoba, komuś innemu może. Nie zwlekaj więc, czym szybciej, tym lepiej. Dobrą aplikacją, która pomoże ci w tym jest Vinted.

Posegreguj swoją szafę według kategorii, kolorów.

Będzie to wyglądać przejrzyściej i pomoże ci to w lepszym odnajdywaniu ubrań, np. podczas pośpiechu rano. 🙂

Zainwestuj w wyposażenie szafy.

Nie mam tu na myśli nowych ciuchów (chociaż to też może być) 🙂 , ale dobre wieszaki, organizery na bieliznę, bądź skarpetki. Pomoże ci to w zorganizowaniu szafy, a do tego będzie wyglądać wystrzałowo.

Podziel ciuch na pory roku.

Dobrym sposobem na utrzymanie porządku w szafie jest wymienianie jej zawartości wraz z porą roku. Nie jest dobrze trzymać sukienkę letnią w czasie zimy, ponieważ i tak jej nie założymy, gdy na dworze mróz. Taki podział pomoże zaoszczędzi ci miejsca w szafie, co w praktyce bardzo się przydaje.

Mam nadzieję, że przydadzą wam się powyższe porady. 🙂 Dajcie znać jak wy porządkujecie swoją szafę?

Do następnego 🙂

Natalia…

Follow me:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Kontakt
Pinterest
Pinterest
Zapraszam