Lifestyle

Jak zorganizować sobie czas?

Każdy z nas marzy o idealnym dniu, w którym znajdziemy na wszystko czas. Jednak nie zawsze nam to wychodzi. Sama borykałam się z tym problemem. Do pewnego czasu nic z tym nie robiłam, myślałam zawsze, że przecież jest kolejny dzień. Jednak, gdy przybyło mi obowiązków, nauki to ten czas dla siebie, gdzieś uciekł.

Każdy z nas tak ma. Ale czy są sposoby na to, aby znaleźć więcej czas dla siebie lub po prostu ogarnąć ten czas? Spokojnie oczywiście, że są. A ja mam zamiar się z wami nimi podzielić. 🙂

Plan dnia

Jest to ogromnie ważne, aby pomóc sobie w organizacji czasu (zwłaszcza, gdy mamy wiele obowiązków). Wystarczy, że kupimy zwykły kalendarz lub notes i po prostu wypiszemy wszystkie ważne i mniej ważne rzeczy do zrobienie danego dnia (lub tygodnia). Wtedy będziemy wiedzieć co mamy zrobić i nie będziemy marnować czasu na zbędne i nieistotne rzeczy.

Priorytety

Jest to również ważna rzeczy. Każdego dnia wyznacz sobie kilka rzeczy, które pragniesz zrobić. Pamiętaj to nie muszą być tylko rzeczy związane z obowiązkami (wręcz nie powinny być). Priorytety to rzeczy związane z twoim własnym rozwojem, marzeniami lub celami. Wyznacz sobie każdego dnia 3 ( lub więcej) i postaraj się je spełnić. Napewno pod koniec dnia poczujesz się dumny z siebie, że udało ci się spełnić to co zaplanowałeś.

Ten kalendarz kupiłam w Empiku. ( ok.23 zł)

Nawyki

Nawyki to bardzo, bardzo, bardzo ważna rzecz, jeżeli chodzi o twór ROZWÓJ i organizacje dnia. Pomagają nam w kształtowaniu siebie i w dużej mierze w jakości naszego dnia. Pomyśl, jeżeli każdego dnia budzisz się, nie wiesz co z sobą zrobić i poświęcasz 30 min na ogarnięcie się (takie mentalne), to ile czasu zaoszczędził być, gdybyś wykreował w sobie pewien nawyk, np. zaraz po wstaniu, ścielam łóżko i myję zęby. Odrazu zaoszczędził byś więcej czasu. Czy to nie wydaje ci się pomocne w codziennej organizacji?

Może macie jakieś inne sposoby na organizację czasu? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Do następnego. 🙂

Natalia..

Follow me:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Kontakt
Pinterest
Pinterest
Zapraszam